Zdobywanie większej liczby polubień na Instagramie jest celem influencerów i marek. Oczywiście, pierwszym krokiem jest zapełnienie konta atrakcyjnymi zdjęciami i powolne budowanie liczby śledzących. Jeśli jednak zadbałeś już o podstawy, a Twoje konto na Instagramie nie cieszy się taką uwagą, na jaką zasługuje, być może nadszedł czas, aby przyjrzeć się najlepszym czasom na publikowanie postów.

Przeprowadzono badanie, aby szczegółowo przeanalizować interakcje 61 000 postów na Instagramie, aby wyciągnąć wnioski na temat najlepszego czasu na publikację postów i zdobycie większej liczby polubień.

 Najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie

W skali globalnej najlepsze godziny na publikowanie postów na Instagramie i zdobywanie największej liczby polubień to 17:00 i 2:00 w nocy.

Pierwsza z nich wydaje się dość oczywista, ponieważ oznacza, że posty są widoczne w czasie, gdy wiele osób wychodzi z pracy i sprawdza nowości w środkach transportu. Jeśli doskwiera ci nuda w codziennym transporcie, polecamy również zajrzeć na serwis: https://zachodni.pl/

Jeśli chodzi o drugą godzinę, wyjaśnienie jest nieco bardziej skomplikowane. Z jednej strony, w tym czasie na Instagramie jest bardzo mało użytkowników, a jeszcze mniej osób publikuje posty. Dlatego treści zamieszczane we wczesnych godzinach porannych mają bardzo małą konkurencję i mają większe szanse na przyciągnięcie uwagi obecnych tam użytkowników. Z drugiej strony, posty opublikowane o godzinie 2 w nocy są dostępne w kanałach użytkowników, gdy po raz pierwszy spojrzą oni rano na swoje telefony komórkowe.

Ponadto badanie rzuca światło na różnice między poszczególnymi dniami tygodnia. Oczywiście weekendy przebiegają według innego schematu, ale nawet w dni powszednie różnice są uderzające. Krótko mówiąc, najlepsze pory na publikowanie postów na Instagramie w ciągu dnia to:

  • Poniedziałek: od 19.00 do 22.00.
  • Wtorek: godz. 3.00 i 22.00
  • Środa: 17.00
  • Czwartek: 7.00 i 23.00
  • Piątek: od godz. 1.00 do 20.00.
  • Sobota: godz. 12.00 i 14.00
  • Niedziela: godz. 17.00.

Jak mogę zastosować te wyniki do mojego konta?

Badanie dotyczące najlepszego czasu na publikację postów zostało przeprowadzone na bardzo szerokiej bazie postów, więc jego wyniki są dość wiarygodne. Nie oznacza to jednak, że odnoszą się one do Twojej marki, ponieważ analizowane posty mają różną tematykę.

Moja rada: wykorzystaj te zalecenia jako podstawę do eksperymentów i poszukaj tego, co najlepiej działa, aby uzyskać więcej polubień. Oczywiście nie zapominaj o dbałości o jakość zdjęć.